Sports

Milli Savunma Bakanlığı: Terör yuvaları tek tek parçalanıyorKuzey Irak’a Pençe Kilit operasyonu

Milli Savunma Bakanlığı, Twitter hesabından Mehmetçik’e ait fotoğraf paylaştı. MSB, yaptığı paylaşıma “Mehmetçiğin nefesi teröristlerin ensesinde; terör yuvalarının kilitleri tek tek parçalanıyor!” notunu ekledi.

Son zamanlarda gerçekleştirilen operasyonda teröristlere ait çok sayıda mağarayı tespit eden Mehmetçik, dokümanlara el koyarken, yaşam malzemelerini de imha etti, mağaralar ise kullanılamaz hale getirildi.

BAKAN AKAR: PENÇE-KİLİT OPERASYONU BAŞLATILDI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Irak’ın kuzeyinde Metina, Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerindeki terörist hedeflere yönelik “Pençe Kilit Operasyonu”nun başlatıldığını açıkladı.

Bakan Akar’ın açıklamaları şöyle:

“ATAK helikopterleri, İHA, SİHA’larla desteklenen komandolar ve bordo bereliler karadan sızarak, bölgeye intikal etti. Topçu unsurlarımız hedefleri tam isabetle vurdu.”

“Kahraman pilotlarımız, terör örgütüne ait barınak, sığınak, mağara, tünel, mühimmat depoları ile sözde karargahlardan oluşan hedefleri başarıyla vurdu.”

“Şu ana kadar operasyonumuz planlandığı şekilde başarıyla devam ediyor. Birinci safhada belirlenen hedefler ele geçirildi.”


Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.